• Akademik Koroleff

Типи віз в США: категорія "Р" візи для спортсменів та артистів.

Як оформити робочу візу в Америку типу Р1 в Україні або Польщі?


Робоча віза США типу "Р" видається талановитим спортсменам, артистами та діячам культури для відвідання та роботи в Америці. Візи відкриваються як індивідуально так і для учасників спортивних команд, творчих колективів, циркових трупп, тощо.

Для отримання цієї визи необхідно мати визнану репутацію у своїй сфері діяльності, робоче запрошення від американського роботодавця а також заздалегідь затверджену Службою громадянства та імміграції США (USCIS) петицию I-129, та лист I-797.

ЯКІ РОБОЧІ ВІЗИ ДО США ВИДАЮТЬСЯ

ТАЛАНОВИТИМ СПОРТСМЕНАМ ТА АРТИСТАМ З УКРАЇНИ.


Р1 Робоча віза для участі в конкретних спортивних або культурних заходах для індивідуальних учасників, спортивних команд, а також помічників та необхідного технічного і обслуговуючого персоналу.

Р2 Мистецька віза для артистів, які беруть участь в програмах культурного чи розважального обміну між Україною та США.

Р3 Культурна віза артистів, тренерів, митців для участі в етнічних та фольклорних концертах та фестивалях, унікальних культурних заходах. Віза Р3 також видається помічникам, технічному й обслуговуючому персоналу.

Р4 Оформляється для подружжя та дітей спортсменів і артистів для спільної подорожі та проживання в Америці. 
Термін дії петиційної візи Р в Америку для українців: 1 рік (митці) та 5 років (спортсмени).
Консульський збір за видачу спортивної або культурної американської візи типу "Р": 190 доларів США.
Американська віза Р відноситься до петиційних, а це означає що для відкриття візи необхідно мати затверджену USCIS петицію I-129.
 

ЩО ТАКЕ ПЕТИЦІЯ I-129 "PETITION FOR A NONIMMIGRANT WORKER"

ТА ФОРМА I-797 "NOTICE OF ACTION".


Для початку процесу оформлення візи типу "Р" в Україні або Польщі роботодавець або запрошуюча компанія з США повинні заповнити заяву щодо працевлаштування іноземця та скерувати її до Служби Громадянства і Імміграції Сполучених Штатів.

Заява по формі I-129 заповнюється онлайн на веб сайті USCIS. Розгляд петиції платний, державний збір зараз дорівнює 460 доларів США.


Після розгляду та схвалення петиції американська служба громадянства та імміграції випускає форму I-797B, це означає що петиція схвалена і тепер можна приступати до заповнення візових анкет ДС160, запису на особисте візове інтерв'ю в Посольствах США у Києві або Варшаві чи Кракові, та збору пакету документів, необхідних для отримання робочої мульти візи в Америку "Р".
ПЕРЕВАГИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ВІЗИ США

ДЛЯ СПОРТСМЕНІВ І АРТИСТІВ.


  • Віза "Р" дозволяє легально працювати та отримувати законні доходи в США.

  • На відміну від робочих віз типів H1B, H-2A, H-2B, для віз типу Р законодавством США не встановлено ліміт на кількість виданих віз для громадян України.

  • Ціна та термін отримання. Культурні та спортивні візи США оформляються досить швидко, а вартість оформлення (збір USCIS + консульський збір Посольства США) дорівнює 650 USD.

  • Можна в'їжджати в країну багаторазово та знаходитись у США протягом всього строку дії I94.

  • Термін роботи в США може бути продовжений до 5-ти років для спортивних та 1го року для культурних віз.

  • Віза типу "Р" відноситься до класу "dual intent" - то ж не потрібно доводити відсутність імміграційних намірів при її отриманні, а в подальшому можна змінити статус на імміграційний ВНЖ / ПМЖ вже перебуваючи в Сполучених Штатах.

  • Для дружини, чоловіка та дітей молодше 21 року власника візи оформлюється мультивіза Р4 для спільного проживання у США.ЧИ ВИДАЮТЬСЯ ВІЗИ ДО США

ДЛЯ СПОРТСМЕНІВ І АРТИСТІВ ТИПУ "Р".


Згідно офіційної візової статистики американських консульств за рік в Україні та через Польщу в середньому щороку відкривається:


Україна, Київ: Р1 - 483, P2 - 1, Р3 - 130, Р4 - 15 віз.

Польща, Варшава, Краків: Р1 - 291, P2 - не видаються, Р3 - 139, Р4 - 4 візи до США.


ТИПИ РОБОЧИХ ВІЗ В США: ТВОРЧА ВІЗА "О" ДЛЯ ТАЛАНОВИТИХ ОСІБ

75 просмотров